Vishay/Sprague T86C156M6R3ESAS
T86C156M6R3ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C156M6R3ESAS
Brief Description
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 2312
Datasheet Download
T86C156M6R3ESAS.pdf
Availability of T86C156M6R3ESAS
QUANTITY
T86C156M6R3ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C156M6R3ESAS
Internal Part NumberEIS-T86C156M6R3ESAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C156M6R3ESAS
Related LinksT86C156, T86C156M6R3ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C156M6R3ESAS Details Description
Related parts for T86C156M6R3ESAS
IC 10BIT 2PORT BUS SWITCH 24QSOP datasheet.pdf
KIT BS2SX STARTER datasheet.pdf
IC TXRX RS232/RS422 5V 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
WIRE FERRULE REEL 18AWG WHITE datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC SMCJ datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 5W datasheet.pdf
DSUB 15 F CRIMP F0 D FLOA ZI datasheet.pdf