Vishay/Sprague T86C335M025EAAS
T86C335M025EAAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C335M025EAAS
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 25V 20% 2312
Datasheet Download
T86C335M025EAAS.pdf
Availability of T86C335M025EAAS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T86C335M025EAAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C335M025EAAS
Internal Part NumberEIS-T86C335M025EAAS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 08/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T86
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.3 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesCOTS, Fail Safe with Built-in Fuse
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C335M025EAAS
Related LinksT86C335, T86C335M025EAAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C335M025EAAS Details Description
Related parts for T86C335M025EAAS
JUMPER-H1502TR/A2015G/X 12" datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 120KHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP MICA 91PF 1% 500V 1210 datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH SP3T 10XQFN datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
381 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
10UF 50V 8.179X18.364 105C AXI datasheet.pdf