Vishay/Sprague T86C335M025ESAS
T86C335M025ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C335M025ESAS
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 25V 20% 2312
Datasheet Download
T86C335M025ESAS.pdf
Availability of T86C335M025ESAS
QUANTITY
T86C335M025ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C335M025ESAS
Internal Part NumberEIS-T86C335M025ESAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.3 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C335M025ESAS
Related LinksT86C335, T86C335M025ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C335M025ESAS Details Description
Related parts for T86C335M025ESAS
IC OPAMP GP 65MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 74 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
TERM BLK TOP ENTRY 24POS 3.5MM datasheet.pdf
RJI CBL AWG 22/7 IP20 5M datasheet.pdf
RES 47 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SOT 23 SINGLE LEAD FREE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf