Vishay/Sprague T86C335M035EASS
T86C335M035EASS picture photo
Mfg. Part Number
T86C335M035EASS
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 35V 20% 2312
Datasheet Download
T86C335M035EASS.pdf
Availability of T86C335M035EASS
QUANTITY
T86C335M035EASS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C335M035EASS
Internal Part NumberEIS-T86C335M035EASS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C335M035EASS
Related LinksT86C335, T86C335M035EASS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C335M035EASS Details Description
Related parts for T86C335M035EASS
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN SOCKET 80POS 28AWG LAMINATE datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP POLYMER 680UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf