Vishay/Sprague T86C474K050ESAS
T86C474K050ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C474K050ESAS
Brief Description
CAP TANT 0.47UF 50V 10% 2312
Datasheet Download
T86C474K050ESAS.pdf
Availability of T86C474K050ESAS
QUANTITY
T86C474K050ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C474K050ESAS
Internal Part NumberEIS-T86C474K050ESAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)6.7 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C474K050ESAS
Related LinksT86C474, T86C474K050ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C474K050ESAS Details Description
Related parts for T86C474K050ESAS
CONN HEADER 30POS 2MM PCB GOLD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16DIP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 24BIT LV 56-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 360MA 290 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 69MA 9.3 OHM TH datasheet.pdf