Vishay/Sprague T86C475M025EAAL
T86C475M025EAAL picture photo
Mfg. Part Number
T86C475M025EAAL
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 2312
Datasheet Download
T86C475M025EAAL.pdf
Availability of T86C475M025EAAL
QUANTITY
T86C475M025EAAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C475M025EAAL
Internal Part NumberEIS-T86C475M025EAAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C475M025EAAL
Related LinksT86C475, T86C475M025EAAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C475M025EAAL Details Description
Related parts for T86C475M025EAAL
IC ADC 12BIT W/REF W/CLK 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 10POS datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf