Vishay/Sprague T86C475M025EBAS
T86C475M025EBAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C475M025EBAS
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 2312
Datasheet Download
T86C475M025EBAS.pdf
Availability of T86C475M025EBAS
QUANTITY
T86C475M025EBAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C475M025EBAS
Internal Part NumberEIS-T86C475M025EBAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C475M025EBAS
Related LinksT86C475, T86C475M025EBAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C475M025EBAS Details Description
Related parts for T86C475M025EBAS
CONN MINI UHF PLUG 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 450V SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 1.89K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 18.5VOUT 50W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
HEAT SHRINK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 400W datasheet.pdf