Vishay/Sprague T86C475M025ESAL
T86C475M025ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T86C475M025ESAL
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 2312
Datasheet Download
T86C475M025ESAL.pdf
Availability of T86C475M025ESAL
QUANTITY
T86C475M025ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C475M025ESAL
Internal Part NumberEIS-T86C475M025ESAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C475M025ESAL
Related LinksT86C475, T86C475M025ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C475M025ESAL Details Description
Related parts for T86C475M025ESAL
RES 1.5K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG SW CTRLR 5BIT PROG 20SSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 43VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C/SMBUS 8SO datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.7W D 28TQFN datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SER 250K 8VSSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 1A SOT223 datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC P600 datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf