Vishay/Sprague T86C685K025ESSS
T86C685K025ESSS picture photo
Mfg. Part Number
T86C685K025ESSS
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 25V 10% 2312
Datasheet Download
T86C685K025ESSS.pdf
Availability of T86C685K025ESSS
QUANTITY
T86C685K025ESSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C685K025ESSS
Internal Part NumberEIS-T86C685K025ESSS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.6 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C685K025ESSS
Related LinksT86C685, T86C685K025ESSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C685K025ESSS Details Description
Related parts for T86C685K025ESSS
CABLE FLAT FLEX 28POS 1MM 3" datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 2.8A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 20PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
RES 62.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FOR ST4 RECEIVER 7M datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
D-SUB FILTER 25POS IP67 datasheet.pdf