Vishay/Sprague T86C685M020ESAS
T86C685M020ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C685M020ESAS
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2312
Datasheet Download
T86C685M020ESAS.pdf
Availability of T86C685M020ESAS
QUANTITY
T86C685M020ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C685M020ESAS
Internal Part NumberEIS-T86C685M020ESAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C685M020ESAS
Related LinksT86C685, T86C685M020ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C685M020ESAS Details Description
Related parts for T86C685M020ESAS
CONVERTER DC/DC 12V 216W OUT datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 200KSPS 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 2.048MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ DL 32TQFN datasheet.pdf
SENSOR PRESS 15PSI GAUGE 3.3V DI datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XTE 465NM ROY BLUE 500MW SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf