Vishay/Sprague T86C685M020ESSS
T86C685M020ESSS picture photo
Mfg. Part Number
T86C685M020ESSS
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2312
Datasheet Download
T86C685M020ESSS.pdf
Availability of T86C685M020ESSS
QUANTITY
T86C685M020ESSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C685M020ESSS
Internal Part NumberEIS-T86C685M020ESSS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C685M020ESSS
Related LinksT86C685, T86C685M020ESSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C685M020ESSS Details Description
Related parts for T86C685M020ESSS
LED SQUARE 14X14 RED DIFF 8PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS RED 22AWG MTA100 datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 3KV X7R 3640 datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN FEMALE CRIMP 22-28AWG TIN datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT PHANTOM UHF 450-470 PMT BK datasheet.pdf
DSUB 36X4 F PCR/A G 50OHM T datasheet.pdf