Vishay/Sprague T86D107K6R3EASL
T86D107K6R3EASL picture photo
Mfg. Part Number
T86D107K6R3EASL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
T86D107K6R3EASL.pdf
Availability of T86D107K6R3EASL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T86D107K6R3EASL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D107K6R3EASL
Internal Part NumberEIS-T86D107K6R3EASL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 08/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T86
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesCOTS, Fail Safe with Built-in Fuse
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D107K6R3EASL
Related LinksT86D107, T86D107K6R3EASL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D107K6R3EASL Details Description
Related parts for T86D107K6R3EASL
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 400VDC 1913 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 9.8 OHM 1% 20W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 630V X7T SMD datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
ADAPTER - M32 TO PG29 datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
RES 8.87 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf