Vishay/Sprague T86D335M050EAAS
T86D335M050EAAS picture photo
Mfg. Part Number
T86D335M050EAAS
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 50V 20% 2917
Datasheet Download
T86D335M050EAAS.pdf
Availability of T86D335M050EAAS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T86D335M050EAAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D335M050EAAS
Internal Part NumberEIS-T86D335M050EAAS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 08/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T86
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesCOTS, Fail Safe with Built-in Fuse
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D335M050EAAS
Related LinksT86D335, T86D335M050EAAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D335M050EAAS Details Description
Related parts for T86D335M050EAAS
BOARD EVALUATION FOR ADT7475 datasheet.pdf
FIXED IND 1NH 930MA 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN FEMALE 2.36MM 3ROWS 15CIRC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 44POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 700MA 90 MOHM datasheet.pdf