Vishay/Sprague T86D476M010EBAL
T86D476M010EBAL picture photo
Mfg. Part Number
T86D476M010EBAL
Brief Description
CAP TANT 47UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
T86D476M010EBAL.pdf
Availability of T86D476M010EBAL
QUANTITY
T86D476M010EBAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D476M010EBAL
Internal Part NumberEIS-T86D476M010EBAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D476M010EBAL
Related LinksT86D476, T86D476M010EBAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D476M010EBAL Details Description
Related parts for T86D476M010EBAL
AREA LIGHT KRYPTON 16LM AA(4) datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 850VDC SCREW datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF50 ACCESSORIES datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 100V 85A DO5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W DO216 datasheet.pdf
Crystal 37.4000MHz 10ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf