Vishay/Sprague T86D686K016EASL
T86D686K016EASL picture photo
Mfg. Part Number
T86D686K016EASL
Brief Description
CAP TANT 68UF 16V 10% 2917
Datasheet Download
T86D686K016EASL.pdf
Availability of T86D686K016EASL
QUANTITY
T86D686K016EASL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D686K016EASL
Internal Part NumberEIS-T86D686K016EASL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D686K016EASL
Related LinksT86D686, T86D686K016EASL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D686K016EASL Details Description
Related parts for T86D686K016EASL
DIP CABLE - HDM26S/AE26G/HDM26S datasheet.pdf
CONN PLUG 38POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER LVDS 2CH 48WQFN datasheet.pdf
CABLE 3COND 12AWG SLATE 100' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 74.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 89VC DO13 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
TM3156M016CHBA datasheet.pdf
SCR 1200V 3200A K-PUK datasheet.pdf
IC SDRAM 4M X 16 2.5V 66TSOP datasheet.pdf