Vishay/Sprague T86D686K016ESAS
T86D686K016ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T86D686K016ESAS
Brief Description
CAP TANT 68UF 16V 10% 2917
Datasheet Download
T86D686K016ESAS.pdf
Availability of T86D686K016ESAS
QUANTITY
T86D686K016ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D686K016ESAS
Internal Part NumberEIS-T86D686K016ESAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D686K016ESAS
Related LinksT86D686, T86D686K016ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D686K016ESAS Details Description
Related parts for T86D686K016ESAS
SWITCH ROTARY SP 10POS 6A 125V datasheet.pdf
IC DAC 16BIT HI-SPD LN 16-TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 2-INP SM8 datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 0.287 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 69 OHM 1W 0.5% RADIAL datasheet.pdf