Vishay/Sprague T86D686K6R3ESSL
T86D686K6R3ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T86D686K6R3ESSL
Brief Description
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
T86D686K6R3ESSL.pdf
Availability of T86D686K6R3ESSL
QUANTITY
T86D686K6R3ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D686K6R3ESSL
Internal Part NumberEIS-T86D686K6R3ESSL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D686K6R3ESSL
Related LinksT86D686, T86D686K6R3ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D686K6R3ESSL Details Description
Related parts for T86D686K6R3ESSL
RES SMD 5.11K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6V 10% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 17A DPAK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 1500W datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V R2H 0805 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLUE 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
BIT D'VERSIBIT .250X.187X54.00" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 36WQFN datasheet.pdf
CAP FILM 11NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf