FFF DDP50S064LORLF
DDP50S064LORLF picture photo
Mfg. Part Number
DDP50S064LORLF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
DDP50S064LORLF.pdf
Availability of DDP50S064LORLF
QUANTITY
DDP50S064LORLF Order Process
Ship out your order
Specifications of DDP50S064LORLF
Internal Part NumberEIS-DDP50S064LORLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDP
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions50
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange Feature-
TerminationSolder Cup
Features-
Shell Material, Finish-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DDP50S064LORLF
Related LinksDDP50S0, DDP50S064LORLF Datasheet, FFF Distributor
DDP50S064LORLF Details Description
Related parts for DDP50S064LORLF
VARISTOR 14.4V 100A DISC 5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 44A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 447MA 350 MOHM SMD datasheet.pdf
PWR SUPPLY XBEE 12VDC 120-240VAC datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D4SL-N3UFG datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 7.7VWM SC2 datasheet.pdf
DIODE ULTRA FAST 2A 200V SMA datasheet.pdf