Vishay/Sprague T86D686M6R3EASL
T86D686M6R3EASL picture photo
Mfg. Part Number
T86D686M6R3EASL
Brief Description
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 2917
Datasheet Download
T86D686M6R3EASL.pdf
Availability of T86D686M6R3EASL
QUANTITY
T86D686M6R3EASL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D686M6R3EASL
Internal Part NumberEIS-T86D686M6R3EASL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D686M6R3EASL
Related LinksT86D686, T86D686M6R3EASL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D686M6R3EASL Details Description
Related parts for T86D686M6R3EASL
IC TXRX RS232 250KBPS SD 20-SSOP datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 133MHZ 208CABGA datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 32MM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf
OSC MEMS 8.0174MHZ CMOS SMD datasheet.pdf