Vishay/Sprague T86E227K6R3ESSS
T86E227K6R3ESSS picture photo
Mfg. Part Number
T86E227K6R3ESSS
Brief Description
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
T86E227K6R3ESSS.pdf
Availability of T86E227K6R3ESSS
QUANTITY
T86E227K6R3ESSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E227K6R3ESSS
Internal Part NumberEIS-T86E227K6R3ESSS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E227K6R3ESSS
Related LinksT86E227, T86E227K6R3ESSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E227K6R3ESSS Details Description
Related parts for T86E227K6R3ESSS
HOOK-UP STRND 28AWG SLATE 100' datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A SNT6A datasheet.pdf
POWER STRIP 6OUT 6'CORD datasheet.pdf
MODEM CDMA ETHERNET DC ALLTEL datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
PCB GUIDE, LOCKING, STEEL, 6" datasheet.pdf
BSP200B PET BLK 2" BRDSLV 200' datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 84A datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CTV 24C 12#16 12#12 SKT RECP datasheet.pdf
330UF 200V 22X30MM 105C 5000H datasheet.pdf