Vishay/Sprague T86E336K025EBAS
T86E336K025EBAS picture photo
Mfg. Part Number
T86E336K025EBAS
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
T86E336K025EBAS.pdf
Availability of T86E336K025EBAS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T86E336K025EBAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E336K025EBAS
Internal Part NumberEIS-T86E336K025EBAS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 08/Dec/2014
Standard Package400
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T86
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
FeaturesCOTS, Fail Safe with Built-in Fuse
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E336K025EBAS
Related LinksT86E336, T86E336K025EBAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E336K025EBAS Details Description
Related parts for T86E336K025EBAS
RES 21.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
TRANSFRMER BRUSH 1520 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 4.7K OHM 4SIP datasheet.pdf