Vishay/Sprague T86E336K025EBSS
T86E336K025EBSS picture photo
Mfg. Part Number
T86E336K025EBSS
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
T86E336K025EBSS.pdf
Availability of T86E336K025EBSS
QUANTITY
T86E336K025EBSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E336K025EBSS
Internal Part NumberEIS-T86E336K025EBSS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E336K025EBSS
Related LinksT86E336, T86E336K025EBSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E336K025EBSS Details Description
Related parts for T86E336K025EBSS
CARDEDGE 70POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 5% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 626 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HERMAPHRODITIC 20POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MKP 1.8UF 5% 1250VDC DRAWING T3 datasheet.pdf