Vishay/Sprague T86E336M025EASL
T86E336M025EASL picture photo
Mfg. Part Number
T86E336M025EASL
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
T86E336M025EASL.pdf
Availability of T86E336M025EASL
QUANTITY
T86E336M025EASL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E336M025EASL
Internal Part NumberEIS-T86E336M025EASL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E336M025EASL
Related LinksT86E336, T86E336M025EASL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E336M025EASL Details Description
Related parts for T86E336M025EASL
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 560 OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 1POS datasheet.pdf
CONN HDR 20POS datasheet.pdf