Vishay/Sprague T86E336M025ESAS
T86E336M025ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T86E336M025ESAS
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
T86E336M025ESAS.pdf
Availability of T86E336M025ESAS
QUANTITY
T86E336M025ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E336M025ESAS
Internal Part NumberEIS-T86E336M025ESAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E336M025ESAS
Related LinksT86E336, T86E336M025ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E336M025ESAS Details Description
Related parts for T86E336M025ESAS
RES SMD 1.02K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 54A TO220AB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DISCONNECT TERM BLOCK 28-12AWG datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM W/LENS 15A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 125V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 622.08MHZ LVDS SMD datasheet.pdf