Vishay/Sprague T86E337M6R3ESSS
T86E337M6R3ESSS picture photo
Mfg. Part Number
T86E337M6R3ESSS
Brief Description
CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2917
Datasheet Download
T86E337M6R3ESSS.pdf
Availability of T86E337M6R3ESSS
QUANTITY
T86E337M6R3ESSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E337M6R3ESSS
Internal Part NumberEIS-T86E337M6R3ESSS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E337M6R3ESSS
Related LinksT86E337, T86E337M6R3ESSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E337M6R3ESSS Details Description
Related parts for T86E337M6R3ESSS
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf