Vishay/Sprague T86E476K020EAAS
T86E476K020EAAS picture photo
Mfg. Part Number
T86E476K020EAAS
Brief Description
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
T86E476K020EAAS.pdf
Availability of T86E476K020EAAS
QUANTITY
T86E476K020EAAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E476K020EAAS
Internal Part NumberEIS-T86E476K020EAAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E476K020EAAS
Related LinksT86E476, T86E476K020EAAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E476K020EAAS Details Description
Related parts for T86E476K020EAAS
IDC CABLE - MKC10K/MC10M/MPK10K datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 250MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
HOLDER ILLUMITEX WITH COVER datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-20V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf