Vishay/Sprague T86E476K020ESAL
T86E476K020ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T86E476K020ESAL
Brief Description
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
T86E476K020ESAL.pdf
Availability of T86E476K020ESAL
QUANTITY
T86E476K020ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E476K020ESAL
Internal Part NumberEIS-T86E476K020ESAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E476K020ESAL
Related LinksT86E476, T86E476K020ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E476K020ESAL Details Description
Related parts for T86E476K020ESAL
CONV DC/DC 10W 18-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC MINI-BALLAST CTLR 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 31C S 48" YEL FLOAT datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO-214A datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf