Vishay/Sprague T86E476M020EAAS
T86E476M020EAAS picture photo
Mfg. Part Number
T86E476M020EAAS
Brief Description
CAP TANT 47UF 20V 20% 2917
Datasheet Download
T86E476M020EAAS.pdf
Availability of T86E476M020EAAS
QUANTITY
T86E476M020EAAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E476M020EAAS
Internal Part NumberEIS-T86E476M020EAAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E476M020EAAS
Related LinksT86E476, T86E476M020EAAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E476M020EAAS Details Description
Related parts for T86E476M020EAAS
KIT MSP 430/PROGRAMMER 64PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC USB 2.0 2PORT HUB CTLR 36QFN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16 17 OLIV datasheet.pdf
LIGHT PIPE CLEAR RED TINT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf