Vishay/Sprague T86E686K020ESSL
T86E686K020ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T86E686K020ESSL
Brief Description
CAP TANT 68UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
T86E686K020ESSL.pdf
Availability of T86E686K020ESSL
QUANTITY
T86E686K020ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E686K020ESSL
Internal Part NumberEIS-T86E686K020ESSL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E686K020ESSL
Related LinksT86E686, T86E686K020ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E686K020ESSL Details Description
Related parts for T86E686K020ESSL
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 10ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
INTERFAC 10/100BASE WAVEJET 300A datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 220K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf