Vishay/Sprague T86E686M020EASS
T86E686M020EASS picture photo
Mfg. Part Number
T86E686M020EASS
Brief Description
CAP TANT 68UF 20V 20% 2917
Datasheet Download
T86E686M020EASS.pdf
Availability of T86E686M020EASS
QUANTITY
T86E686M020EASS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E686M020EASS
Internal Part NumberEIS-T86E686M020EASS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E686M020EASS
Related LinksT86E686, T86E686M020EASS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E686M020EASS Details Description
Related parts for T86E686M020EASS
OPTOISO 2.5KV 4CH TRANS 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC KEY 1.5KW 200V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
.250X032 SGL TAB 1 HOLE 90/VERT datasheet.pdf
RES 2.46K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.1A 160 MOHM TH datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 10.6A POWERDI datasheet.pdf