Vishay/Sprague T95C106M025HZAL
T95C106M025HZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95C106M025HZAL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 20% 2812
Datasheet Download
T95C106M025HZAL.pdf
Availability of T95C106M025HZAL
QUANTITY
T95C106M025HZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95C106M025HZAL
Internal Part NumberEIS-T95C106M025HZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)280 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95C106M025HZAL
Related LinksT95C106, T95C106M025HZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95C106M025HZAL Details Description
Related parts for T95C106M025HZAL
AC/DC CONVERTER 12V 82W datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
ADAPTER JTAG EMULATOR 14/20 PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.4M OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 500V U2J RADIAL datasheet.pdf
RES 19.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 0.100 SMD datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 150A datasheet.pdf