Vishay/Sprague T95C106M025HZSS
T95C106M025HZSS picture photo
Mfg. Part Number
T95C106M025HZSS
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 20% 2812
Datasheet Download
T95C106M025HZSS.pdf
Availability of T95C106M025HZSS
QUANTITY
T95C106M025HZSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95C106M025HZSS
Internal Part NumberEIS-T95C106M025HZSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)570 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95C106M025HZSS
Related LinksT95C106, T95C106M025HZSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95C106M025HZSS Details Description
Related parts for T95C106M025HZSS
IND DELAY LINE 40PS 3 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PB MOM 6A SQUARE GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT STR PCB datasheet.pdf
750TB SOCKET VERITCAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 380MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CHECK COMB datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf