Vishay/Sprague T95C106M025LZSL
T95C106M025LZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95C106M025LZSL
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 20% 2812
Datasheet Download
T95C106M025LZSL.pdf
Availability of T95C106M025LZSL
QUANTITY
T95C106M025LZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95C106M025LZSL
Internal Part NumberEIS-T95C106M025LZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)280 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95C106M025LZSL
Related LinksT95C106, T95C106M025LZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95C106M025LZSL Details Description
Related parts for T95C106M025LZSL
CONN SPAD FLNG 14-16 AWG #8 PIDG datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 2.5MM datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
PANEL METAL 16.54X12.09X.06" NBX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
VARISTOR 324V 2.5KA DISC 9MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
26500 12C 12#12 PIN PLUG datasheet.pdf
6800UF 200V 65X105MM 105C 5000H datasheet.pdf