Vishay/Sprague T95C107M016LSAL
T95C107M016LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95C107M016LSAL
Brief Description
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812
Datasheet Download
T95C107M016LSAL.pdf
Availability of T95C107M016LSAL
QUANTITY
T95C107M016LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95C107M016LSAL
Internal Part NumberEIS-T95C107M016LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)90 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95C107M016LSAL
Related LinksT95C107, T95C107M016LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95C107M016LSAL Details Description
Related parts for T95C107M016LSAL
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 6-32 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CA SM LDS SCAPC-SC/UPC(NG) datasheet.pdf
LATCHING 2POS ORANGE datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SCR FAST SW 450A 800V TO-220AC datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.3A 208 MOHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
USB TYPE 'A' BLOCKOUT D datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 7.2A 11 MOHM SMD datasheet.pdf