Vishay/Sprague T95D107K016HSAS
T95D107K016HSAS picture photo
Mfg. Part Number
T95D107K016HSAS
Brief Description
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917
Datasheet Download
T95D107K016HSAS.pdf
Availability of T95D107K016HSAS
QUANTITY
T95D107K016HSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D107K016HSAS
Internal Part NumberEIS-T95D107K016HSAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D107K016HSAS
Related LinksT95D107, T95D107K016HSAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D107K016HSAS Details Description
Related parts for T95D107K016HSAS
CONN CABLE CLAMP COVER 90DEG DB9 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 2012 datasheet.pdf
IC LATCH/DCODER 4BIT 4-16 24-DIP datasheet.pdf
I/O MODULE 8 DIG 6 RELAY 24VDC datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS485/RS422 14SO datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
MODEL 312 TAP SWITCH 30A 300V datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf