Vishay/Sprague T95D107K016LSSL
T95D107K016LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95D107K016LSSL
Brief Description
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917
Datasheet Download
T95D107K016LSSL.pdf
Availability of T95D107K016LSSL
QUANTITY
T95D107K016LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D107K016LSSL
Internal Part NumberEIS-T95D107K016LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D107K016LSSL
Related LinksT95D107, T95D107K016LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D107K016LSSL Details Description
Related parts for T95D107K016LSSL
IC 16 BIT D/A CONV. 28 DIP .3" datasheet.pdf
IC FPGA 624 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 63VDC 1812 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 0.8W 2010 datasheet.pdf
A22TK-2LL-03-K01 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 54.5MA 16 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT J/N RECP datasheet.pdf
26500 61C 61#20 P BY PLUG WC datasheet.pdf
18000UF 25V 25,4X45 datasheet.pdf