Vishay/Sprague T95D156M035CSSS
T95D156M035CSSS picture photo
Mfg. Part Number
T95D156M035CSSS
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
T95D156M035CSSS.pdf
Availability of T95D156M035CSSS
QUANTITY
T95D156M035CSSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D156M035CSSS
Internal Part NumberEIS-T95D156M035CSSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)410 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D156M035CSSS
Related LinksT95D156, T95D156M035CSSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D156M035CSSS Details Description
Related parts for T95D156M035CSSS
HEX NUT 1/4" NYLON 4-40 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 44SOJ datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 70W SPOT ZHAGA B3 TRIDO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
HEAT SHRINK PVC CLEAR 2" datasheet.pdf
RES SMD 1.65 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
MICRO 21C P 3" RBW JACKS NI datasheet.pdf
CAP CER 110PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
JT 79C 79#22D PIN RECP datasheet.pdf
10000UF 63V 35X40 datasheet.pdf