Vishay/Sprague T95D156M035CZSL
T95D156M035CZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95D156M035CZSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
T95D156M035CZSL.pdf
Availability of T95D156M035CZSL
QUANTITY
T95D156M035CZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D156M035CZSL
Internal Part NumberEIS-T95D156M035CZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)270 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D156M035CZSL
Related LinksT95D156, T95D156M035CZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D156M035CZSL Details Description
Related parts for T95D156M035CZSL
IC VOLT DET N-CH OD 2.7V TO92-3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM 20-SSOP datasheet.pdf
OPTO SENSOR 5MM LT/DARKON TRANS datasheet.pdf
IC CTRLR PWM CM OTP HV 8SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
FUSE GLASS 188MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 229.95VC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf