Vishay/Sprague T95D156M035LSSL
T95D156M035LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95D156M035LSSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
T95D156M035LSSL.pdf
Availability of T95D156M035LSSL
QUANTITY
T95D156M035LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D156M035LSSL
Internal Part NumberEIS-T95D156M035LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)270 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D156M035LSSL
Related LinksT95D156, T95D156M035LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D156M035LSSL Details Description
Related parts for T95D156M035LSSL
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
COMP STORAGE PLSTC 13.69"X8.19" datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.5MHZ SC70-6 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
THERMAL PAD 5X5X0.25MM datasheet.pdf
ENCAPSULATED CURRENT SENSE TRANS datasheet.pdf
CUSTOM TRIM KIT FOR 4 UM-4260 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf