Vishay/Sprague T95D156M035LZSL
T95D156M035LZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95D156M035LZSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
T95D156M035LZSL.pdf
Availability of T95D156M035LZSL
QUANTITY
T95D156M035LZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D156M035LZSL
Internal Part NumberEIS-T95D156M035LZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)270 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D156M035LZSL
Related LinksT95D156, T95D156M035LZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D156M035LZSL Details Description
Related parts for T95D156M035LZSL
Crystal 24.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN RING 22AWG #1/2 PIDG datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.91KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES 78 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
MODULAR SINGLE DOOR ENCL datasheet.pdf
13+13 WAY M CRIMP W BACKSHELL datasheet.pdf
IC FPGA 195 I/O 400VFBGA datasheet.pdf
LEGEND PLATE CYCLE STOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf