Vishay/Sprague T95D156M035LZSL
T95D156M035LZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95D156M035LZSL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
T95D156M035LZSL.pdf
Availability of T95D156M035LZSL
QUANTITY
T95D156M035LZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D156M035LZSL
Internal Part NumberEIS-T95D156M035LZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)270 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D156M035LZSL
Related LinksT95D156, T95D156M035LZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D156M035LZSL Details Description
Related parts for T95D156M035LZSL
IC BUS TXRX/REG 16BT 3ST 56TSSOP datasheet.pdf
BOX JUNCTION POWER SOURCE GRAY datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 39 OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR SMPS OTP TO220 datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MCU 32KB FLASH MEM 32-LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 910 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
UMY5-4254 SAFETY MAT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf