Vishay/Sprague T95D157K010HSSS
T95D157K010HSSS picture photo
Mfg. Part Number
T95D157K010HSSS
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
T95D157K010HSSS.pdf
Availability of T95D157K010HSSS
QUANTITY
T95D157K010HSSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D157K010HSSS
Internal Part NumberEIS-T95D157K010HSSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D157K010HSSS
Related LinksT95D157, T95D157K010HSSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D157K010HSSS Details Description
Related parts for T95D157K010HSSS
CONN HEADER .100 SINGL STR 28POS datasheet.pdf
IDC CABLE- ASN24A/ AE24M / ASN24 datasheet.pdf
CONV DC-DC 50W 24VIN 15VOUT SGL datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MCU 8BIT LS USB 4KB FLASH 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NPO 0402 datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 230-240V datasheet.pdf
SWITCH SPST 9 SEC LOW PROFILE datasheet.pdf
EVAL BOARD CN0134 datasheet.pdf
RES 453 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 8POS 2.54 datasheet.pdf