Vishay/Sprague T95D157K016HSSS
T95D157K016HSSS picture photo
Mfg. Part Number
T95D157K016HSSS
Brief Description
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917
Datasheet Download
T95D157K016HSSS.pdf
Availability of T95D157K016HSSS
QUANTITY
T95D157K016HSSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D157K016HSSS
Internal Part NumberEIS-T95D157K016HSSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D157K016HSSS
Related LinksT95D157, T95D157K016HSSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D157K016HSSS Details Description
Related parts for T95D157K016HSSS
IC OPAMP GP 16MHZ TO99-8 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 300 OHM 0804 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1.4GHZ 24LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
HOUSING RCPT 3POS 2.5MM LO PRO datasheet.pdf
RES 3.05K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2.4A 75 MOHM TH datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf