Vishay/Sprague T95D157K016LSAS
T95D157K016LSAS picture photo
Mfg. Part Number
T95D157K016LSAS
Brief Description
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917
Datasheet Download
T95D157K016LSAS.pdf
Availability of T95D157K016LSAS
QUANTITY
T95D157K016LSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D157K016LSAS
Internal Part NumberEIS-T95D157K016LSAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D157K016LSAS
Related LinksT95D157, T95D157K016LSAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D157K016LSAS Details Description
Related parts for T95D157K016LSAS
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC SYNTH PLL RF 4.0GHZ 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 680K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HIGH-LOW datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 127 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf