Vishay/Sprague T95D157M010CSAS
T95D157M010CSAS picture photo
Mfg. Part Number
T95D157M010CSAS
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
T95D157M010CSAS.pdf
Availability of T95D157M010CSAS
QUANTITY
T95D157M010CSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D157M010CSAS
Internal Part NumberEIS-T95D157M010CSAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D157M010CSAS
Related LinksT95D157, T95D157M010CSAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D157M010CSAS Details Description
Related parts for T95D157M010CSAS
RES SMD 620 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG WATERPROOF 10POS MALE datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 26POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS 0.8MM GOLD datasheet.pdf
IC SRAM 12MBIT 10NS 119BGA datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 6POS TIN datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 120V datasheet.pdf