Vishay/Sprague T95D157M016CSAL
T95D157M016CSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95D157M016CSAL
Brief Description
CAP TANT 150UF 16V 20% 2917
Datasheet Download
T95D157M016CSAL.pdf
Availability of T95D157M016CSAL
QUANTITY
T95D157M016CSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D157M016CSAL
Internal Part NumberEIS-T95D157M016CSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)85 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D157M016CSAL
Related LinksT95D157, T95D157M016CSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D157M016CSAL Details Description
Related parts for T95D157M016CSAL
IC MON TRI SUPPLY 1.8V TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 10A TO263AB datasheet.pdf
VARISTOR 10A 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 26POS SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 450MA 310 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf