Vishay/Sprague T95D157M016CZSL
T95D157M016CZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95D157M016CZSL
Brief Description
CAP TANT 150UF 16V 20% 2917
Datasheet Download
T95D157M016CZSL.pdf
Availability of T95D157M016CZSL
QUANTITY
T95D157M016CZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D157M016CZSL
Internal Part NumberEIS-T95D157M016CZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)85 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D157M016CZSL
Related LinksT95D157, T95D157M016CZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D157M016CZSL Details Description
Related parts for T95D157M016CZSL
RES SMD 324K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 0.5A 10MSOP datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX19506 ADC datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT PROT 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 1.2UH SMD datasheet.pdf
RES 82 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf