Vishay/Sprague T95D157M016EZAL
T95D157M016EZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95D157M016EZAL
Brief Description
CAP TANT 150UF 16V 20% 2917
Datasheet Download
T95D157M016EZAL.pdf
Availability of T95D157M016EZAL
QUANTITY
T95D157M016EZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D157M016EZAL
Internal Part NumberEIS-T95D157M016EZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)85 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D157M016EZAL
Related LinksT95D157, T95D157M016EZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D157M016EZAL Details Description
Related parts for T95D157M016EZAL
IC 7-BIT BUS INTERFACE 20-SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOT23 datasheet.pdf
MOUNT PAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMB datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
KIT V7 VC7215 CHARACTERIZATION datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.05% 3/4W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf