Vishay/Sprague T95D157M016EZSS
T95D157M016EZSS picture photo
Mfg. Part Number
T95D157M016EZSS
Brief Description
CAP TANT 150UF 16V 20% 2917
Datasheet Download
T95D157M016EZSS.pdf
Availability of T95D157M016EZSS
QUANTITY
T95D157M016EZSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D157M016EZSS
Internal Part NumberEIS-T95D157M016EZSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D157M016EZSS
Related LinksT95D157, T95D157M016EZSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D157M016EZSS Details Description
Related parts for T95D157M016EZSS
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 27.3VC DO204AC datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 256POS 10-MSOP datasheet.pdf
IC RECEIVER ASK 300-440MHZ 8-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC SMB datasheet.pdf
RES 4.70K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSHRINK 1 1/4"-1 1/48" BLACK datasheet.pdf
MINITEK SHRD STACKING HDR datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 2POS SKT datasheet.pdf