Vishay/Sprague T95D227K010HSSL
T95D227K010HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95D227K010HSSL
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
T95D227K010HSSL.pdf
Availability of T95D227K010HSSL
QUANTITY
T95D227K010HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D227K010HSSL
Internal Part NumberEIS-T95D227K010HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)65 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D227K010HSSL
Related LinksT95D227, T95D227K010HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D227K010HSSL Details Description
Related parts for T95D227K010HSSL
IC ADC 24BIT 6CH LP 24-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 20AWG MTA-156 datasheet.pdf
GDT 250V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
SWITCH 1NO 1NC SNAP ACTION SPDT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf